Depilator elektryczny od lat stanowi urządzenie wykorzystywane w domowych metodach usuwania owłosienia. Jednak zdania na jego temat są mocno podzielone przez co posiada on zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Z tego powodu przedstawiamy zatem wady i zalety depilatora elektrycznego.

Depilator elektryczny - wady i zalety

Depilator elektryczny to urządzenie wyposażone w szybko obracające się mechaniczne ostrza. W kontakcie ze skórą wychwytują one nasadę łodygi włosa i wyrywają go waz z cebulką. Dzięki takiemu działaniu efekt gładkiego ciała utrzymuje się stosunkowo dłużej niż przy zastosowaniu tradycyjnej maszynki.

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów depilatorów co zależne jest oczywiście od samego producenta tych urządzeń. Mimo że obecne depilatory są mocno unowocześnione i wyposażone w systemy łagodzenia odczuć bólowych podczas depilacji, nie należą jednak do przyjemnych metod usuwania owłosienia.

Depilator elektryczny – zalety

 • Usuwanie owłosienia przy użyciu depilatora daje efekt całkowicie gładkiej skóry, bowiem włos usuwany jest wraz z jego cebulką.
 • Depilator należy do najbardziej skutecznych domowych sposobów usuwania owłosienia, ponieważ efekt utrzymuje się najdłużej (do 3-4 tygodni).
 • Korzystając z depilatora jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu, włączając w to częsty zakup maszynek jednorazowych, kremów, pianek, a także korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych.
 • metoda taka jak depilator elektryczny nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych ze strony naszego organizmu
 • Czas jaki spędzamy na depilacji depilatorem nie jest długi, trwa zwykle około 30 minut.
 • Decydując się na tego rodzaju depilator decydujemy się również na jednorazowy wydatek, a nie stały, tak jak w przypadku kremów czy maszynek.
 • Długotrwałe stosowanie depilatora elektrycznego prowadzi do zmiany struktury włosków, a więc do ich osłabienia oraz wolniejszego odrastania. Z tego względu w momencie kiedy zaczynają się regenerować nie są one tak uciążliwe jak było to na samym początku/
 • Stosowanie depilatora należy do bardzo prostych czynności, w razie potrzeby zawsze dołączona jest do niego instrukcja obsługi.

Depilator elektryczny – wady

 • Odczucia jakie towarzyszą podczas depilacji depilatorem znacznie różnią się od tych przy stosowaniu maszynki czy kremu. Mówiąc wprost korzystanie z depilatora jest bardziej bolesne. Mimo to do odczuć tych można się przyzwyczaić, a wszystko zależy od wrażliwości i progu bólu każdego z nas.
 • Depilator nie należy do dużych urządzeń jednak jest on mniej poręczny niż tradycyjna maszynka do golenia.
 • Aby wykonać depilację depilatorem elektrycznym włoski muszą być wyraźnie widoczne, a więc należy do tego zabiegu wcześniej się przygotować, zapuszczając nieco owłosienie.
 • Długotrwałe stosownie depilatora osłabia włosy, które niestety nie posiadają już na tyle siły, aby przebić się przez warstwy skóry. Dochodzi wówczas do przykrego problemu takiego jak wrastające włoski, a co za tym idzie tworzenia się na skórze nieestetycznych stanów zapalnych. W tym przypadku najlepszą alternatywą jest fotodepilacja.
 • W przypadku maszynki czy kremów depilacyjnych nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do ich stosowania. Jednak w przypadku depilatora elektrycznego one występują. Należą do nich m.in. żylaki, skóra wrażliwa czy cukrzyca.