Fotodepilacja pach przy użyciu urządzenia SHR to zabieg wykorzystujący nową technologię na rynku kosmetycznym. Dzięki temu przebiega on w bardzo szybki sposób, co ważne jest bezbolesny i pozwala trwale usunąć owłosienie. Co jeszcze zyskujemy dzięki fotodepilacji pach metodą SHR oraz jak wygląda zabieg? Oto kilka wskazówek.

Fotodepilacja pach

Fotodepilacja pach – czym jest?

Fotodepilacja pach to zabieg polegający na trwałym usuwaniu owłosienia. Do tego rodzaju zabiegu wykorzystywane jest intensywne światło pulsujące, które w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształcane jest w energię cieplną. Ciepło docierając do każdej cebulki włosa z osobna niszczy ją, co stopniowo prowadzi do całkowitej redukcji owłosienia. Na poniższym filmie pokazujemy jak wygląda fotodepilacja pach przy użyciu urządzenia SHR:

Zalety zabiegu

Zabieg trwałego usuwania owłosienia z pach to bardzo duży komfort życia, zarówno dla  kobiet jak i mężczyzn. Aby jednak uzyskać trwały efekt, kosmetolog wykonujący fotodepilację powinien w dokładny sposób przeprowadzić zabieg. Niezmiernie istotna jest tu również regularność i systematyczność wizyt w gabinecie. Tylko takie podejście do sprawy może przynieść długotrwały efekt gładkiej skóry pod pachami.

1. Bezbolesność.

Fotodepilacja pach nie musi kojarzyć nam się z bolesnością tak jak w przypadku wosku, depilatora czy depilacji laserowej. Fotodepilacja stanowi nową technologię, która stała się następstwem depilacji laserowej, więc nie wiąże się ona z dyskomfortem ani uczuciem bólu. Wręcz przeciwnie, zabiegi tego rodzaju nie są inwazyjne przez co w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na naszą skórę, nie dają również uczucia bólu. Okolica pach dla wielu z nas jest miejscem bardzo delikatnym i nikt chyba nie wyobraża sobie wykonywać innej metody depilacji jak tylko tradycyjną maszynką. Jednak zabiegi fotodepilacji pozwalają pozbyć się owłosienia z miejsc o wysokiej wrażliwości właśnie takich jak pachy czy okolice bikini.

2. Bezinwazyjność.

Kolejną zaletą tego rodzaju zabiegów jest ich bezinwazyjność. Skóra po zabiegu nie reaguje żadnym obrzękiem, zaczerwieniem czy podrażnieniem. Nie występuje także uczucie pieczenia, szczypania czy swędzenia. Światło urządzenia nie ingeruje w głębsze struktury, dociera jedynie do skóry właściwej na głębokość cebulki włosa. Ze względu na bezinwazyjność metody zabiegi można wykonywać niemalże na każdej części ciała za wyjątkiem okolic oczu.

3. Szybkość.

Ponadto zabiegi wykonywane technologią SHR przebiegają w bardzo szybkim tempie. Dzięki zastosowaniu w niej wbudowanego systemu “In motion”, zabieg może być wykonywany nie tylko techniką punktową, ale również metodą przesuwania, co powoduje, że klient ma uczucie przyjemnego i delikatnego masażu.

4. Poprawa komfortu życia.

Zabieg trwałego usuwania owłosienia metodą SHR oprócz efektu redukcji włosów pozwala przywrócić skórze prawidłowy wygląd, szczególnie w przypadkach kiedy występuje problem wrastania włosów, podrażnień czy stanów zapalnych mieszków włosowych. Zabiegi z wykorzystaniem światła skutecznie pozwalają pozbyć się tych defektów i cieszyć gładką skórą bez żadnych problemów.

Podsumowanie

Fotodepilacja pach, w porównaniu do domowych metod usuwania owłosienia, wykazuje na ich tle wiele zalet. Przede wszystkim trwały efekt, dzięki któremu można cieszyć się gładką i jasną skórą pod pachami bez podrażnień. Z kolei w porównaniu do depilacji laserowej, technologia SHR jest metodą bezbolesną i nieinwazyjną. Nie daje więc uczucia dyskomfortu podczas zabiegu, ani nie pozostawia na skórze podrażnień, zaczerwienia czy obrzęku.