Fotoodmładzanie to nowoczesna technologia zabiegów nie tylko poprawiających ogólny wygląd skóry, ale również leczy związane z nią problemy. Stanowi nieinwazyjną metodę dzięki, której możemy pozbyć się nieestetycznych zmarszczek czy wiotkości skóry. Na czym dokładnie polega fotoodmładzanie oraz jakie zalety posiada? Na te i inne pytania odpowiedź znaleźć można w poniższym artykule.

Fotoodmładzanie - czym jest i jak działa?

Fotoodmładzanie – czym jest i jak działa?

Fotoodmładzanie to zabieg polegający na stymulacji skóry do odnowy, dzięki zastosowaniu światła IPL. Jego zadaniem jest w naturalny sposób pobudzenie komórek – fibroblastów (odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry) do produkcji kolagenu i elastyny.

Specjalnie dobrana wiązka światła działa stymulująco na fibroblasty znajdujące się w skórze właściwej. W bezpośrednim kontakcie ze skórą światło przekształcane jest w energię cieplną, która zwiększa temperaturę tkanek, jednocześnie wdrażając jej procesy regeneracji i odnowy. Ponadto zabieg fotoodmładzania poprawia mikrokrążenie skóry jednocześnie wpływając na poprawę jej ogólnego kolorytu. Dzięki takiemu działaniu skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona.

Fotoodmładzanie może być wykonywane na różnych częściach ciała (twarz, dekolt, szyja, dłonie, ramiona) oraz w różnym wieku. Zwykle jednak poleca się jego wykonywanie od 25 roku życia.

Fotoodmładzanie – zalety

Zabieg fotoodmładzania jest procedurą dość szybką, ponieważ zwykle trwa około 30 minut. Należy więc do tzw. zabiegów lunchowych. Nie jest inwazyjny co stanowi jego dodatkową cechę. Skóra po zabiegu reaguje delikatnym rumieniem, który ustępuje po kilku lub kilkunastu minutach. Żadne inne podrażnienia nie występują. Ważną informacją jest również fakt, że zabiegi fotodmładzania wykonywane mogą być również na skórze naczynkowej. A wszystko to dzięki zastosowaniu w tej technologii zjawiska selektywnej fototermolizy – wiązka światła stosowana w tym zabiegu oddziałuje wyłącznie na fibroblasty, czyli komórki skóry.

Kiedy widzimy pierwsze efekty fotoodmładzania?

Efekty fotoodmładzania zauważalne mogą być już po pierwszym zabiegu. Wówczas następuje poprawa jędrności skóry oraz jej kolorytu. W trakcie całej kuracji widzimy również redukcję zmarszczek. Cała seria zabiegowa wynosi 10-12 powtórzeń wykonywanych średnio co 14 dni. Aby efekt poprawy kondycji skóry utrzymać na długi czas warto pamiętać o zabiegach przypominających.

Zalecenia po zabiegu fotoodmładzania

  • W trakcie trwania całej serii należy pamiętać o stosowaniu kremu ochronnego z filtrem minimum 30 SPF.
  • Podczas wykonywania zabiegów należy nawilżać skórę zewnętrznie stosując kosmetyki na bazie takich substancji jak np. aloes czy kwas hialuronowy oraz wewnętrznie spożywając odpowiednią ilość wody każdego dnia.
  • Przez cały okres terapii nie należy eksponować skóry na słońce oraz uczęszczać do solarium.
  • W pielęgnacji domowej warto wykonywać odżywcze maseczki na bazie takich składników jak algi, aloes lub kwas hialuronowy. Składniki te mocno odżywią, ukoją i nawilżą naszą skórę.

Wskazania:

  • utrata wiotkości skóry
  • zmarszczki mimiczne
  • drobne blizny
  • skóra szara, ziemista, słabo odżywiona
  • rozszerzone pory skórne

Przeciwwskazania:

Aktualizacja: