Peeling kawitacyjny, popularnie nazywany również kawitacją, należy do zabiegów złuszczających i tym samym oczyszczających skórę. Jego cechą charakterystyczną jest to, że przenika w głębsze warstwy naskórka niż peelingi domowe, ale działa równie delikatnie. Z tego względu przeznaczony jest dla każdego typu skóry, bez względu na jej wiek. Usługę wykonania peelingu kawitacyjnego świadczy niemalże każdy gabinet kosmetyczny.

Peeling kawitacyjny - jak działa?

Kawitacja – czym dokładnie jest?

Zjawisko kawitacji to proces, który polega na zmianie formy skupienia preparatu z ciekłego na gazowy poprzez zminimalizowanie ciśnienia. To właśnie dlatego skóra podczas zabiegu musi być wilgotna. W momencie zetknięcia się ultradźwięków ze skórą tworzą się mikropęcherzyki, które w szybki sposób ulegają rozpadowi. Efektem tego jest rozbicie martwych komórek naskórka, czyli dokładne jego złuszczenie i oczyszczenie.

Jak działa peeling kawitacyjny?

W wykonywaniu peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się działanie fal ultradźwiękowych. W celu uzyskania zjawiska kawitacji należy wcześniej delikatnie zwilżyć skórę poddawaną zabiegowi. Wówczas po przyłożeniu głowicy do skóry ultradźwięki powodują powstawanie mikroskopijnych pęcherzyków napełnionych gazem. Wpływ fal ultradźwiękowych powoduje ich pękanie, co przyczynia się do delikatnego złuszczenia skóry i odsłonięcia nowych warstw naskórka. Peeling kawitacyjny zmniejsza także nadmierną produkcję sebum oraz dokładnie oczyszcza naskórek.

Peeling kawitacyjny – efekty

Efekt wykonywania peelingu kawitacyjnego to gładka i wyraźnie oczyszczona skóra. Ponadto regulowane zostaje wydzielanie sebum skórnego, a także zmniejszona ilość zaskórników i krost. Wynikiem stosowania peelingu kawitacyjnego jest także poprawa gospodarki wodnej skóry, przez co staje się ona nawilżona i bardziej jędrna.

Peeling kawitacyjny jest delikatną formą złuszczań skóry. Nie powoduje on więc podrażnień po zabiegu, ani dyskomfortu podczas jego wykonywania np. w postaci  pieczenia czy szczypania. Można nawet uznać, że należy on do zabiegów relaksujących w porównaniu do innych złuszczań.

Jak przebiega zabieg?

Przebieg zabiegu peelingu kawitacyjnego jest bardzo prosty. Rozpoczyna się od wykonania demakijażu skóry oraz delikatnego peelingu mechanicznego przez kosmetologa. Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę serum i przesuwanie po niej głowicy ultradźwiękowej. Zabieg nie jest w żaden sposób bolesny, może dawać nawet uczucie lekkiego łaskotania czy drapania. Zwykle kończy się mikromasażem i nałożeniem na skórę maski nawilżającej.

Do jakiej cery przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Ze względu na delikatność oraz brak dyskomfortu i skutków ubocznych, peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla każdego typu cery. Dla przykładu cera dojrzała stanie się jaśniejsza, a przez to młodsza. Cera trądzikowa zostanie dokładnie oczyszczona, a wykwity skórne staną się mniej widoczne. Z kolei cera tłusta zostanie odciążona przez nadmierne wydzielanie sebum, co spowoduje, że znacznie mniej będzie się świecić oraz będzie mniej podatna na pojawienie się trądziku. Nawet cera wrażliwa nie odczuje negatywnych skutków peelingu kawitacyjnego. Wszystko dlatego, że podczas jego wykonywania stosowana jest woda, które nie spowoduje żadnych podrażnień. Z kolei peeling sam w sobie jest bardzo delikatny. Peeling kawitacyjny stanowi więc świetną alternatywę dla każdej kobiety, która z różnych względów nie może stosować innych rodzajów złuszczań.

Przeciwwskazania

  • ekspozycja skóry na słońce
  • wizyty w solarium
  • ciąża
  • nowotwory
  • osteoporoza
  • epilepsja (padaczka)
  • metalowe implanty w ciele (rozrusznik serca)
  • choroby tarczycy

Jaka jest cena peelingu kawitacyjnego?

Cena peelingu kawitacyjnego nie jest jednoznaczna. Zależna jest od gabinetu kosmetycznego, w którym go wykonujemy oraz od samego zabiegu. Może być połączony z innymi metodami pielęgnacyjnymi oraz wykonywany na różnych partiach ciała. Średnio jednak cena waha się od 40 nawet do 200 zł.

Jak często należy wykonywać peeling kawitacyjny?

Osoby będące posiadaczami skóry normalnej mogą wykonywać peeling kawitacyjny jako pojedynczy zabieg odświeżający skórę twarzy. Z kolei u innych, posiadających skórę tłustą lub trądzikową zaleca się serię, która obejmuje 3-10 zabiegów wykonywanych w odstępach dwu, trzy lub czterotygodniowych.